Základní kurz canisterapie

Nyní je možné hlásit se již pouze jako náhradník.

Základní kurz canisterapie je úplným úvodem do tohoto oboru. Základním kurzem to rozhodně nekončí, tím naopak všechno teprve začíná 🙂 Pokračovat budete vlastní praxí a dalším specializačním vzděláváním v oboru, které vás bude soustavně profesně posouvat. Specializační vzdělávání pak volíte podle toho, s jakými klienty pracujete.
Na našem Základním kurzu učíme praxí pro praxi. Hromady teorie si můžete přečíst doma, k nám si přijďte pro informace, které z knížek a internetu nezískáte. Navíc u nás se svým psem prožijete hodiny práce se skutečnými klienty, pod metodickým vedením našich terapeutů. Je to tedy jedinečná šance si prvními zážitky z praxe projít s podporou profesionálních terapeutů. Po absolvování našeho kurzu tedy jdete k prvním klientům už se základním balíčkem kompetencí, zkušeností, metodických postupů a pomůcek. 

V závěru kurzu absolvujete zkoušku canisterapeutického týmu a v případě jejího složení získáte certifikát.

Zkouška CT týmů není nijak legislativně zakotvena, není ani legislativně povinná, nicméně většina zařízení ji již vyžaduje při sjednávání zakázky s CT týmem. Je to jakási záruka, že tým viděl někdo, kdo tomu rozumí a zhodnotil, že není pro klienty „nebezpečný“. 

Zkouška je koncipována tak, aby vám ukázala v čem jste dobří, co je vaše parketa, a zároveň upozornila na vaše slabiny, na kterých je třeba ještě zapracovat. Současně dostanete metodickou podporu, abyste věděli jak to všechno v praxi udělat, abyste poskytovali kvalitní služby. 

Kurzy pořádáme od roku 2014 a všichni naši lektoři jsou zároveň terapeuti, kteří pracují za pomoci svých zvířat. Víme tedy, co všechno potřebujete pro efektivní práci s klientem a umíme vám to předat. Zároveň máme v týmu i specialisty na kynologii, kteří Vám pomohou se lépe „sladit“ se svým psím parťákem, abyste mohli fungovat jako canisterapeutický TÝM.

Příští kurz se bude konat za:

0
Day
:
sep
0
Hour
:
sep
0
Minute
:
sep
0
Second

Co vás tedy na kurzu čeká?

4 dny plné akce 🙂

Kurz je koncipován jako víkendový, což znamená, že společně strávíme 2 víkendy. První 3 dny budou věnovány kurzu a 4. den (nedělní dopoledne) pak závěrečné zkoušce CT týmu a mentoringu. První den je čistě teoretický, bez psů, následné dny jsou již včetně přímé praxe, za účasti psů.

Během dvou víkendů tedy:

 • ZÍSKÁTE TEORETICKÉ I PRAKTICKÉ INFORMACE Z OBLASTÍ:
  • canisterapeutické minimum – základní informace pro poskytování canisterapie
  • klient canisterapie – základní informace o klientech
  • komunikace a práce s klientem – základní balíček pro práci s klientem
  • efektivní využití hraček, her a pomůcek u různých druhů klientů – základní vybavení canisterapeuta a co si s ním počít u klienta
  • základy kynologie potřebné pro canisterapeutickou praxi – jak zařídit, aby pes byl parťákem v procesu, ne přítěží
  • příprava canisterapeutického psa – nejčastější chyby a omyly, které vám můžou pěkně zavařit
 • ABSOLVOVUJETE PRAXI S KLIENTY – první zkušenosti při práci (vy a váš pes) s klienty se speciálními potřebami
 • ZÚČASTNÍTE SE SKUPINOVÉ KONZULTACE – zodpovězení všech dotazů, shrnutí kurzu
 • ABSOLVUJETE ZÁVĚREČNOU ZKOUŠKU CT TÝMU

Po kurzu zůstaneme ve spojení, pokud tedy budete chtít. Budete se moct přidat do naší uzavřené skupiny na Facebooku, která je určená pro naše canisterapeutické týmy. V této skupině sdílíme tipy, nápady, zkušenosti, materiály, odborné akce… V souborech tam od nás najdete základní balíček pomůcek k tisku, se kterými můžete jít rovnou ke klientům. 

Kdo vás kurzem provede?

Mgr. Barbora Janoudová

speciální pedagožka a celostní terapeutka

Bc. Martin Janoud

speciální pedagog a rehabilitační pracovník

Mgr. Lucie Kovářová

psycholožka a psychoterapeutka

Mgr. Karolína Ranglová

speciální pedagožka a psychoterapeutka

ZÁKLADNÍ KURZ CANISTERAPIE 2024

KDY:  12. – 13. 10. 2024 a 19. – 20. 10. 2024

KDE:     Přemyslova 521, Kralupy nad Vltavou (Mannaz – terapeutická školička s.r.o.)

CENA:   7 200,- Kč (33 hodin výuky – teorie a praxe, přezkoušení týmu, následná podpora v uzavřené FB skupině, učební materiály, základní balíček materiálů pro práci s klienty v PDF, následná podpora, možnost refreshe kurzu v následných letech za zvýhodněnou cenu – při potřebě si něco zopakovat)

PRO KOHO JE KURZ URČEN: pro zájemce o canisterapii z řad pracovníků pomáhajících profesí (pedagog, speciální pedagog, sociální pracovník, psycholog, logoped, fyzioterapeut, lékař…) – minimální požadované vzdělání pro přijetí do kurzu je Chůva/Mimoškolní pedagog/Pracovník v sociálních službách/Asistent pedagoga. 

POPIS KURZU: Základní vzdělání pro začínající canisterapeutické týmy. Kurz je zaměřen na komplexní přípravu týmu pro působení v praxi. Na kurzu se zaměřujeme na teoretickou (teorie pro praxi) a praktickou přípravu lidské poloviny týmu, získání zkušeností a základních pracovních návyků psa, první společné zkušenosti s klientem, nasbírání inspirace na vlastní působení. Z našeho kurzu odcházíte skutečně připraveni pro první práci s klienty. Informace týkající se organizace kurzu budeme posílat po uhrazení faktury.

MINIMÁLNÍ POČET ÚČASTNÍKŮ: 5 

MAXIMÁLNÍ POČET ÚČASTNÍKŮ: 8

NYNÍ OBSAZENO:  8 z 8 míst (VŠECHNA MÍSTA MÁME JIŽ OBSAZENÁ – je možné se přihlásit již pouze jako náhradník – minulý rok kvůli hárání nakonec bylo jedno místo volné, takže bez šance to není…)

ZÁVAZNÁ PŘIHLÁŠKA

Visit Us On FacebookVisit Us On Instagram